راهنمای خرید دوچرخه

راهنمای خرید دوچرخه

خريد و انتخاب يک کالا زماني شکل ميگيرد که شما از قبل، درخـــصوص ويژگــيهاي کلي آن محـــصول اطلاعــات کامـــل و هوشمندانه اي داشته باشيد. خريد دوچرخه نيز همانند هر کالا يا وسيلهي ديگري نيازمند برخورداري از چنين اطلاعاتي است. حتي به جرات ميتوان گفت که با توجه به ويژگيهاي فني  متعدد و انواع دسته بندي هاي دوچرخه، نياز به اطلاعات نيز شکل جديتري به خود ميگيرد .آیا می‌ دانید چه دوچرخه‌‌ ای برای شما مناسب است؟ این سوالی است که برخی از افراد قبل از خرید دوچرخه جوابش را نمی ‌دانند و در نهایت پس از گشتن در بازار با دوچرخه ‌ای به خانه‌ بر می ‌گردند که نمی ‌دانند آیا واقعا برایشان مناسب است یا نه. از بين انواع دوچرخه، دوچرخه اي مناسب شماست که با هدف شما از دوچرخه سواري سازگاري داشته باشد.

قبل از هر چیز قد دوچرخه‌ سوار، رشته مورد علاقه و نوع استفاده از دوچرخه و البته در نظر گرفتن میزان بودجه شما، 3 عامل کلیدی بسیار مهم در خرید دوچرخه هستند. در فروشگاه اینترنتی کافه ورزش شما می ‌توانید راهنمای خرید و مشخصات انواع دوچرخه را مطالعه کنید و با توجه به نیاز و مواردی که در نظر دارید، دوچرخه مناسب خود را پیدا کنید. همچنین شما می ‌توانید راهنمای انتخاب سایز، اطلاعات فنی و نظرات کاربران را در صفحه هر دوچرخه مورد بررسی قرار دهید. دوچرخه ها با توجه به محيط هايي که در آن استفاده ميشوند، طراحي خاصي دارند و همچنين جنسيت افرادي که از آن استفاده ميکنند، به چندين دسته ي مختلف تقسيم ميشوند. در تقسيم بندي براساس نوع محيط قابل استفاده، دوچرخه ها بدين صورت شناخته ميشوند:

 

  • دوچرخه هاي شهري: ابزاری مناسب برای مسیرهای شهری است که لذت رکاب زنی بی نظیری را به دلیل استفاده از قطعات و تجهیزات فوق العاده برای شما رقم خواهد زد.

 

  • دوچرخه هاي کوهستان: زمانی که بخواهیم لذت کوهنوردی را با دوچرخه سواری پیوند بزنیم، به دوچرخه سواری کوهستان می رسیم. این دوچرخه ها با طراحی فوق العاده یکی از بهترین گزینه ها برای گشت و گذار در مسیرهای شهری، دشت، جنگل و کوهستان می باشند.

 

  • دوچرخه هاي هيبريدی: این دوچرخه ها ما بین کورسی و کوهستان می باشد به طوری که لاستیک آنها کمی از کورسی ضخیم تر، از کوهستان نازک تر و مناسب برای جاده های آسفالت بدون سنگلاخ و صاف می باشد. علاقمندان به سفرهای توریستی دور نیا و رکاب زدن های طولانی از مخاطبان خاص این دوچرخه ها هستند.

 

  • دوچرخه هاي جاده : از مشخصه های بلقوه دوچرخه های جاده می توان به وزن فوق العاده کم،طراحی آیرودینامیک برای دست یابی به بیش ترین سرعت ممکن اشاره کرد. در یک کلام این نوع دوچرخه ها مناسب دوچرخه سوارانی است که عاشق سرعت هستند.

 

سایز دوچرخه

هر دوچرخه نسبت به سايز فريم و سايز چرخ يا طوقه‌اي که در آن استفاده شده، براي افراد مختلف با ويژگي‌هاي فيزيکي گوناگون قابل‌استفاده است. دانستن مواردي از قبيل فاصله‌ي زين تا رکاب در حالت نشسته و ايستاده، فاصله‌ي زين تا فرمان و سايز چرخ در بين تمامي اين موارد از اهميت زيادي برخوردار است و به شما کمک خواهد کرد تا به کمک آن‌ها دوچرخه‌ي‌ مناسب خود را انتخاب کنيد. اولين قدم براي انتخاب دوچرخه در سايزي مناسب اين است که از اندازه‌هاي موردنياز خود اطلاعات کافي داشته باشيد. قدم بعدي تطبيق اطلاعات سايز شما با جدول سايز‌بندي دوچرخه‌هاي مورد نيازتان است.

انتخاب دوچرخه در سايز مناسب براي کودکان با نحوه‌ي انتخاب دوچرخه براي بزرگسالان تفاوت دارد. در اين حالت بايد قد و سن را با اطلاعات مربوط به سايز چرخ تطبيق داد تا در نهايت سايز دوچرخه‌ي مناسب پيدا شود.

هزینه

دوچرخه‌ در بازه‌هاي قيمتي مختلف وجود دارد که دليل عمده‌ي تفاوت قيمت‌ها به نوع قطعات به‌کاررفته در ساخت دوچرخه‌ها برمي‌گردد؛ پس در ابتدا بايد بدانيم که به چه نوع دوچرخه‌اي نياز داريم و در عين حال دوچرخه‌اي را انتخاب کنيم که براي نوع مصرف ما مناسب باشد. يکي ديگر از نکاتي که در زمان انتخاب دوچرخه اهميت زيادي دارد، در نظر داشتن اين موضوع است که دوچرخه‌ها بر اساس نوع استفاده به چند دسته‌ي کلي مناسب براي افراد حرفه‌اي، نيمه‌حرفه‌اي و آماتور تقسيم مي‌شوند و طبعا قيمت هر کدام از اين رده‌ها تفاوت بسيار زيادي با يکديگر خواهد داشت.