آچار دوچرخه چی بخریم؟

آچار دوچرخه چی بخریم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/05/29 0 نظر

افزایش چشمگیر ورزش دوچرخه سواری و به طور کلی استفاده از دوچرخه به این دلیل است که دوچرخه صرفاً به یک وسیله ورزشی محدود نمی شود و می توان از آن به عنوان یک وسیله تفریحی و یا یک وسیله نقلیه استفاده کرد.

افزایش چشمگیر ورزش دوچرخه سواری و به طور کلی استفاده از دوچرخه به این دلیل است که دوچرخه صرفاً به یک وسیله ورزشی محدود نمی شود و می توان از آن به عنوان یک وسیله تفریحی و یا یک وسیله نقلیه استفاده کرد.


با افزایش استفاده از دوچرخه در زمینه های مختلف نیاز به لوازم دوچرخه و تجهیزات آن نیز احساس می شود. همان گونه که در خودرو خود ابزار و آچار خودرو را داریم و داشتن این وسایل را ضروری می‌دانیم، یک دوچرخه سوار نیز باید وسایلی را همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز بتواند مشکل دوچرخه خود را حل کند.


یکی از تجهیزات جانبی و همراه یک دوچرخه سوار ابزار و آچار دوچرخه است. آچار به وسیله ای گفته می شود که برای باز و بسته کردن پیچ ها به کار می‌رود. آچار مهم ترین ابزار در تعمیرگاه دوچرخه محسوب می شود.


آچار های دوچرخه انواع مختلفی دارند. آنها از نظر کارایی طراحی و غیره با یکدیگر فرق دارند ، دوچرخه سواران اغلب به دنبال خرید آچار های همراه و قابل حمل هستند. قیمت آچار دوچرخه بسته به کیفیت و تجهیزات آن متغیر است.


آچار آلن دوچرخه : ابزاری است با مقطع شش ضلعی که برای باز و بسته کردن یا شل و سفت کردن پیچ های آلن استفاده می شود. با توجه به اینکه اکثر پیچ های دوچرخه در سایز های مختلف می باشد با این نوع آچار که به آچار L نیز معروف است، باز و بسته می شوند.


آچار زنجیر دوچرخه:  همچین برای تعویض زنجیر دوچرخه پس از کش آمدن یا آسیب های فیزیکی یا در موارد خاص به منظور تمیز کردن آن لازم است تا زنجیر از روی دوچرخه باز شده و بعد از سرویس لازم به درستی در محل قبلی خود بسته شود که در این صورت برای باز و بسته کردن زنجیر دوچرخه به آچار زنجیر نیاز است . 


آچار تاب گیر دیسک ترمز : فرایند تاب گیری یا صاف کردن دیسک بسیار ساده و مهم است. اما باید حتما در هنگام انجام این کار از ابزار مناسب استفاده کنیم . یکی از ابزار های مناسب برای این کار آچار تاب گیر دیسک ترمز دوچرخه برند تاپیک می باشد . 


همراه داشتن آچار دوچرخه برای همه دوچرخه سواران ضروری است، ضرورت خرید آچار دوچرخه به این منظور است که در صورت بروز مشکل فنی و در دسترس نبودن تعمیرگاه بتوانید مشکلات فنی را برطرف کنید حتی اگر تجربه فنی نداشته باشید گاهاً مشکلاتی ساده برای دوچرخه رخ می دهد که در صورتی که آچار مناسب در دسترس داشته باشید می‌توانید آن را برطرف سازید.


 

نظرات
captcha Refresh
به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات