بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

تعویض زین دوچرخه

تعویض زین دوچرخه
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/11/26 0 نظر

در رشته ی دوچرخه سواری یکی از مهم ترین اجزا برای هر دوچرخه سوار زین دوچرخه است ، زیرا تمام وزن دوچرخه سوار را بر روی دوچرخه قرار می دهد، زین ها بسته به نوع رشته ی دوچرخه سواری متغییر می باشد ، به عنوان مثال زین های مورد استفاده در دوچرخه های شهری با دوچرخه های کوهستان باید تفاوت داشته باشد. 

در رشته ی دوچرخه سواری یکی از مهم ترین اجزا برای هر دوچرخه سوار زین دوچرخه است ، زیرا تمام وزن دوچرخه سوار را بر روی دوچرخه قرار می دهد، زین ها بسته به نوع رشته ی دوچرخه سواری متغییر می باشد ، به عنوان مثال زین های مورد استفاده در دوچرخه های شهری با دوچرخه های کوهستان باید تفاوت داشته باشد. 


معمولاً دوچرخه سوار به دلایل مختلف زین دوچرخه خود را تعویض میکند، یکی از این دلایل عدم راحتی زین دوچرخه فعلی شما است ، راحت نبودن یکی از دغدغه های متداول دوچرخه سواران ( مخصوصا تازه کار ها) است و یکی از راه حل های آن خرید زین جدیدی است که با نوع دوچرخه سواری و مکانیسم بدن شما متناسب است. انتخاب زین جدید در صورتی که اطلاعات کافی درباره زین نداشته باشید و یا موارد استفاده ی خود را ندانید می تواند بسیار سخت باشد. برای انتخاب صحیح زین عواملی مثل طرح و اندازه زین، جنس و روکش زین و حتی نوع دوچرخه سواری تاثیر گذار است .

 

حتی با داشتن زین مناسب، ناهمواری مسیر یا دوچرخه سواری به مدت طولانی ممکن است منجر به آسیب به بدن شود. پس برای یافتن راحت ترین زین ، بهتر است سبک دوچرخه سواری خود را با آن تطبیق دهید.


زین های دوچرخه سواری در انواع مختلف تقسیم می شوند، در مورد دوچرخه شهری و تفریحی چون دوچرخه سوار معمولاً در حالت صاف و عمود می نشیند از زین های پهن با رویه های نرم و در بعضی مواقع دارای نوک کوتاه استفاده می شود .

 

در مورد دوچرخه جاده برای بیشتر کردن انتقال نیرو حین پدال زدن از زین های بلند و باریک استفاده می شود . در مسیر های کوهستانی که از دوچرخه های کوهستان استفاده می شود دوچرخه سوار در مسیر چون پیاپی روی پدال ها می ایستید، در انتهای زین قرار می گیرید یا به جلو خم شده و به صورت دولا می نشینید. به خاطر این تغییر موقعیت مداوم، شما به زین مخصوص دوچرخه کوهستان نیاز دارید که برای محافظت از استخوان های نشیمنگاه شما رویه مناسبی داشته باشد و دارای روکش با دوام و شکل یکنواخت باشد تا راحت تر حرکت کنید. معمولا زین فابریک دوچرخه برای استفاده در همان رشته ایست که دوچرخه طراحی شده است.


بعد از انتخاب زین مناسب خود باید از درست بودن تنظیم زین دوچرخه تان اطمینان حاصل کنید. ارتفاع زین برای تنظیم کردن بسیار مهم می باشد ، چون اگر زینتان خیلی بلند باشد، باعث می شود وزنتان را از قسمتی به قسمت دیگر جابه جا کنید ، که معمولا باعث ناراحتی در ناحیه پرینیوم می شود. برای تنظیم کردن ارتفاع باید زمانی که پدال در پایین ترین حالت است پایتان کمی خمیدگی داشته باشد ( تقریبا 80 الی 90 درصد کشش کامل پا).

 

موقعیت زین خود را تنظیم کنید. کافی است پیچ تنظیم زین را که در بالای لوله زین و پایین زین قرار دارد را شل کنید و زین را به جلو یا عقب هل بدید. در بیشتر مواقع ، بهتر است زین موازی با زمین باشد . برای تنظیم شیب زین، پیچ آن را شل کنید و در موقعیتی که می خواهید قرار دهید.

 


از جمله زین های با کیفیت و استاندارد موجود در بازار زین های دوچرخه برند فابریک می باشد که در شکل ها و طرح های مختلف  برای انواع رشته های دوچرخه سواری طراحی شده و جنس رویه ی آن میکروفایبر بوده و زیر آن نایلون انعطاف پذیر می باشد. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین مقالات