بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

لوازم ایمنی دوچرخه سوار

لوازم ایمنی دوچرخه سوار
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/07/09 0 نظر

قبل از هر ورزشی ابتدا باید ایمنی لازم آن را فراهم کنیم. در دوچرخه سواری نیز مانند بقیه ورزش ها باید این ایمنی را با استفاده از کلاه، زانوبند، دستکش، عینک و آرنج بند مهیا کنیم. دوچرخه سوار با آگاهی کامل و تهیه تجهیزات ایمنی مناسب ، از خود در برابر خطرات احتمالی محافظت می کند.

قبل از هر ورزشی ابتدا باید ایمنی لازم آن را فراهم کنیم. در دوچرخه سواری نیز مانند بقیه ورزش ها باید این ایمنی را با استفاده از کلاه، زانوبند، دستکش، عینک و آرنج بند مهیا کنیم. دوچرخه سوار با آگاهی کامل و تهیه تجهیزات ایمنی مناسب ، از خود در برابر خطرات احتمالی محافظت می کند.


کلاه ایمنی :  در هر ورزشی رعایت ایمنی حرف اول را می زند. چه دوچرخه سواری در خیابان های صاف سطح شهر باشد و چه در مناطق کوهستانی در هر صورت کلاه دوچرخه سواری یکی از لوازم مهم و مورد نیاز است. کلاه ایمنی که برای هر سن و هر درجه از مهارت در دوچرخه سواری لازم و ضروری می باشد و از وارد شدن ضربه به جمجمه هنگام زمین خوردن یا تصادفات احتمالی جلوگیری می کند.


دستکش مخصوص دوچرخه سواری:  یکی از  لوازم ضروری برای یک دوچرخه سوار، داشتن یک دستکش مخصوص دوچرخه سواری استاندارد می باشد.از اهمیت های داشتن دستکش، اول ایمنی دوچرخه سوار هنگام بروز حادثه است و دوم هنگام دوچرخه سواری به راحتی دست برروی فرمان قرار میگیرد و به راحتی و بدون لیز خوردن می توان با فرمان کار کرد و همچنین سومین مورد به هنگام سرما از دست دوچرخه سوار در معرض باد و سرما محافظت میکند. همچنین دستکش برای تنظیم فشار وارد شده به کف دست هنگام گرفتن فرمان و زمین خوردن و ایجاد اصطحکاک هنگام عرق کردن دست ها لازم و ضروری می باشد و نوع بلند آن برای حفاظت بیشتر یا فصل سرما کاربرد دارد.


زانوبند : آسیب پذیرترین عضو، آرنج و زانو می باشد که آرنج بیشتر در افراد مبتدی به دلیل افتادن از دوچرخه ممکن است آسیب ببیند ، زانو نیز معمولاً در افراد حرفه‌ ای آسیب می بیند و آن هم به سبب پریدن ها و فرودهای ناموفق بر روی زانوی دوچرخه سوار است. زانو بندها در میان لوازم ایمنی در دوچرخه سواری، در انواع گوناگونی یافت می شوند. بهترین نوع زانو بند از لایه فومی ساخته شده است و جنسی کاملا سخت و ضد خراش دارد. از دیگر ویژگی های یک محافظ زانو خوب و استاندارد می توان به بافت آن اشاره کرد که امکان گردش هوا را فراهم میکند.در نتیجه برای محافظت از زانو و ساق پای خود بهتر است از زانوبند استفاده کنید. به طور کلی استفاده از پوشش های ضربه گیر در دوچرخه سواری را باید جدی گرفت.


عینک : یکی دیگر از لوازم ایمنی ضروری و مهم برای محافظت از چشم دوچرخه سوار، داشتن عینک می باشد که این امر علاوه بر محافظت چشم و مقاومت آن در برابر اشعه های مضر، باعث دید بهتر و جلوگیری از ورود گرد و غبار و یا حتی سنگ ریزه به داخل چشم می شود. 


کاپشن و بادگیر دوچرخه سواری : از لوازم ضروری است که هنگام حضور در ارتفاعات و مناطق مختلف باید همراه داشته باشید، زیرا در کوهستان هوا متغییر است و در حالی که از یک هوای آفتابی و بهاری بهره می برید، شاهد تغییر وضیعت جوی و توفان و باران می شود و باید آمادگی مقابله با شرایط سخت را داشته باشید. لباس دوچرخه سواری مناسب نیز در سفرها بسیار مهم است.


چراغ خطر : یکی دیگر از لوازم ایمنی مهم و ضروری که دوچرخه سوار به آن نیاز دارد داشتن چراغ خطر می باشد. در ورزش دوچرخه سواری یکی از دغدغه های هر دوچرخه سوار ایجاد ایمنی و حفظ امنیت جانی و جلوگیری از صدمات بدنی است. برای این کار باید پیش بینی تمام حوادث را کرد مخصوصا زمان دوچرخه سواری در شب، که محدوده دید کاهش یافته و هم دوچرخه سوار کمتر اطراف خود را میبیند و هم وسایل نقلیه دیگر دوچرخه را به سختی مشاهده میکنند. راه حل این موضوع استفاده از چراغ های دوچرخه سواری می باشد که انواع و کاربردهای مختلفی دارد.


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

جدیدترین مقالات