بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

مقالات

یکی از دستگاه های قدرتی محبوب در بین بدنسازان دستگاه پرس سینه نشسته است. این دستگاه برای تقویت عضلات سینه به کار میرود که نشان دهنده میزان قدرت بالاتنه است و در زیبایی فیزیک بدن نقش مهمی دارد. عضلات درگیر در تمرین با دستگاه پرس سینه نشسته، عضلات سینه ای بزرگ و عضلات دلتوئید قدامی میباشند. تمرین با این دستگاه ثبات، تمرکز و ایمنی بالایی را فراهم می‌کند که باعت ایجاد فشار مناسبی روی عضلات سینه، سرشانه و عضلات پشت بازو می‌شود و علاوه بر عضلات، مفاصل و تاندون ها را نیز تقویت میکند.

خوشبختانه امروزه با توجه به روی آوردن به سمت استفاده از دوچرخه نباید از نگهداری و سرویس دوچرخه نیز غافل شویم ، دوچرخه نیز مانند سایر وسایل و ابزاری که ما از آنها استفاده می کنیم خراب می شود که باید با رسیدگی به آنها مشکلات را حل کرده تا از عمر مفید آنها کم نشود و بازدهی بیشتری داشته باشد.

دستگاه بدنسازی پشت ران نشسته از دستگاه های قدرتی بسیار کاربردی و یکی از ارکان باشگاه بدنسازی است. عضلات اصلی درگیر در تمرین با این دستگاه، عضلات همسترینگ هستند و عضلات فرعی دیگر که هنگام تمرین، تقویت می‌شوند عضلات سرینی و پشت پا می‌باشند.

دوچرخه ی پیست همانطور که از نامش پیداست برای سرعت و مسابقه ساخته شده و بهترین جای استفاده از آن پیست مسابقات در سالن ها و ورزشگاه ها است نه خیابان های شهر؛ چون علاوه بر این که این دوچرخه ها بسیار گران قیمت هستند در مصارف شهری کاملا آسیب پذیر نیز خواهند بود.

دستگاه کشش زیر بغل (لت) یکی از دستگاه های مفید است که عضلات زیر بغل را هدف قرار میدهد. عضلات اصلی درگیر در کار با این دستگاه بدنسازی، بخش خارجی عضلات پشتی بزرگ بوده و در کنار آن بخش پایینی عضلات دلتوئید خلفی را نیز درگیر میکند.

دوچرخه شهری به نوعی از انواع گوناگون دوچرخه گفته می‌شود که برای دوچرخه‌سواری در مسیرهای کوتاه و نیمه‌کوتاه و مناطق نسبتاً هموار نظیرِ خیابان‌های شهر طراحی شده است. این نوع دوچرخه که معمولا برای سطوح صاف و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد لاستیک های آن برای استحکاک کمتر ، معمولا نسبت به دوچرخه کوهستان نازکتر است و نحوه نشستن آن به شکلی است که دید خوبی از اطراف را فراهم می کند.

دستگاه بدنسازی شکم یکی از متداول ترین و کاربردی ترین دستگاه های قدرتی برای ورزشکاران میباشد و به عنوان یکی از بهترین دستگاه ها جهت انجام حرکات برای بخش میانی شناخته می شود. از محبوب ترین عضلات در بین بدنسازان عضلات شکم است که همواره تلاش میکنند با سوزاندن چربی های اضافی این قسمت از بدن و تبدیل آن به عضله، سیکس پک داشته باشند.

دوچرخه ‌سواری یکی از تفریحات لذت بخش است که به‌عنوان ورزشی محبوب شناخته می‌شود. یکی از دغدغه‌های بیشتر دوچرخه‌سواران یافتن محلی مناسب برای دوچرخه‌سواری است . این مکان‌ها ممکن است در نزدیکی شما نبوده و مجبور شوید دوچرخه خود را به آنجا منتقل کنید، حمل دوچرخه با خودرو یکی از مهمترین نیازهای یک دوچرخه سوار است که از باربند مناسب برای هر خودرو استفاده می شود. باربند باعث می شود فضای داخل خودرو گرفته نشود و دوچرخه ها سالم به مقصد برسند.

یکی از دستگاه های قدرتی محبوب در بین بدنسازان دستگاه پرس سینه نشسته است. این دستگاه برای تقویت عضلات سینه به کار میرود که نشان دهنده میزان قدرت بالاتنه است و در زیبایی فیزیک بدن نقش مهمی دارد.

پس از خرید دوچرخه  مناسب خود از لحاظ سایز، بهتر است در قدم اول وسایل جانبی مورد نیاز برای دوچرخه سواری را تهیه کنید. با توجه به اینکه ایمنی و سلامت دوچرخه‌سوار و خود دوچرخه دارای اهمیت بالایی است، در اینجا به معرفی لوازم ضروری برای حفظ ایمنی و سلامت شما و دوچرخه‌تان خواهیم پرداخت.

تردمیل دستگاه بدنسازی هوازی محسوب می شود که بهترین و موثرترین دستگاه برای چربی سوزی است و تاثیر مفیدی بر روی عضلات پا و استخوان ها دارد. تردمیل باعث تقویت عضلات داخل و خارج ران و باسن، کاهش وزن و تناسب اندام، بالا بردن انرژی بدن، بهبود مقاومت بدن و قدرت قلب و عروق، کاهش استرس و در نتیجه باعث شادابی و سلامت جسمی و روحی خواهد شد.

بعد از تنه یا فریم دوچرخه مهمترین عضو دوچرخه طوقه دوچرخه و لاستیک دوچرخه است که وظیفه انتقال وزن و نیرو را به زمین بر عهده دارد.