بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

مقالات

ورزش و سلامتی همیشه مکمل یکدیگر بوده اند؛ به خصوص در این روزها که با شیوع بیماری کرونا در سرتاسر جهان سلامتی اهمیت زیادی پیدا کرده است.

سایکل توریست یک رشته از دوچرخه سواری است که طرفداران زیادی نیز دارد، این رشته سرشار از ماجراجویی و طبیعت گردی است، دوچرخه سوارن با تجهیزات خود به جنگ طبیعت می روند و مسیر های طولانی را رکاب میزنند و حتی ممکن است مسیر های بین چندین کشور را طی کنند.

باشگاه خصوصی این امکان را به شما میدهد تا در کنار اعضای خانواده یا دوستان ورزش کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید. همچنین نیاز به پرداخت هزینه جهت رفت و آمد و استفاده از باشگاه های ورزشی ندارید. علاوه بر این میتوانید در حال انجام فعالیت های روزانه خود تحرک داشته باشید و کالری بسوزانید و با آزادی کامل در انتخاب موسیقی و لباس ورزشی خود به فعالیت بپردازید.

دوچرخه سواری در کنار لذت و تفریح سختی هایی هم به همراه دارد که میتوان برای هر کسی طاقت فرسا باشد از جمله این سختی ها باید به سردی هوا یا راندن دوچرخه در زمان باران اشاره کرد، برای دوچرخه سواران کوهستان، بارندگی زمین را به شدت لغزنده کرده و خاک های مسیر به گل تبدیل میشود که با هر رکاب زدن به اطراف پرتاب می شود.

با رسیدن تابستان و به پایان رسیدن سال تحصیلی تب دوچرخه‌سواری دوباره برای بچه‌ها داغ خواهد شد. دوچرخه‌سواری کودکان همیشه یکی از دغدغه‌های والدین بوده و نگرانند که مبادا فرزندانشان زمین بخورد. حتی زمانی که قرار است از سه‌چرخه فرزندشان را جدا کنند و برای او دوچرخه بخرند مدتی استرس خواهند داشت. در زیر توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید در چند مرحله دوچرخه‌سواری را به فرزندانتان بیاموزید.

این مقاله به شما کمک میکند تا درباره دستگاه های بدنسازی هوازی اطلاعات مفیدی کسب کنید و با چربی سوزی بیشتر در زمان کمتر ورزش کنید. همه دستگاه‌های بدنسازی هوازی تاثیر یکسانی روی بدن شما ندارند. در نتیجه با توجه به عملکرد دستگاه‌های بدنسازی هوازی بر اساس بالاترین میزان تاثیر، مطابقت با تمرینات بدنسازی و موجود بودن در باشگاه ها به معرفی آنها میپردازیم:

برای دوچرخه سواران لاستیک و میزان باد آن یکی از ارکان مهم است زیرا بر روی مصرف انرژی تاثیر مستقیم دارد و تنظیم بودن آن حیاتی است، از طرف دیگر دوچرخه مخصوصا دوچرخه های کوهستان باید تجهیزات کامل را برای مواقع پنچر شدن لاستیک داشته باشند که شامل تیوب، چسب پنچری، تایرلیور و تلمبه می شود.

با تمرین بر روی دستگاه ساق پا ایستاده می توانید پاهایی با عضلات قوی و حجیم و خوش فرم داشته باشید.

دوچرخه سواری نیز مانند همه ورزش ها دارای قواعد و اصولی میباشد که اگر از آن پیروی کنیم جز لذت بخش ترین ورزشهای زندگیمان میشود. یکی از این اصول که بسیار زیاد شما را در رکاب زدن و کمتر تلف شدن انرژی شما، کمک میکند کفش مخصوص دوچرخه سواری می باشد. کفش های مخصوص در زیر کفیشان جای مخصوص برای بستن پل پنجه رکاب دارند که بعد از نصب کردن آن پای شما در پنجه فیکس شده و با راحتی و قدرت بیشتر میتوانید رکاب بزنید.

در ورزش دوچرخه سواری یکی از دغدغه های هر دوچرخه سوار ایجاد ایمنی و حفظ امنیت جانی و جلوگیری از صدمات بدنی است. برای این کار باید پیش بینی تمام حوادث را کرد مخصوصا زمان دوچرخه سواری در شب که محدوده دید کاهش یافته و هم دوچرخه سوار کمتر اطراف خود را میبینند و هم وسایل نقلیه دیگر دوچرخه را به سختی مشاهده میکنند.

در حال حاضر دوچرخه های بچه گانه در مدل ها و اشکال گوناگونی در سطح دنیا در حال تولید است،   برای کودکان یکی از بزگترین لذت های زندگیشان خرید دوچرخه و رکاب زدن با آن است پس برای حفظ سلامتی کودک والدین باید سعی کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دستگاه بدنسازی هاگ پا وزنه آزاد یکی از دستگاه های بدنسازی قدرتی و کاربردی برای تمرین دادن عضلات چهار سر ران ،عضلات سرینی و همسترینگ است که یکی از ارکان یک باشگاه بدنسازی کارآمد بوده و مورد استفاده دوستداران رشته بدنسازی است.