بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

مقالات

تلمبه ایستاده زمینی ، تلمبه ایست که از یک مخزن ایستاده ی لوله ای شکل، به همراه یک شلنگ برای انتقال هوا تشکیل شده است.در مدل ایستاده پمپ توسط یک پیستون که با نیروی دست جابجا می‌شود، کار می‌کند. به اینصورت که در قسمت بالای آن قسمتی مجهز به فنر وجود دارد که توسط دو دست به سمت پایین هل داده می شود و مجددا به سمت بالا بر می گردد؛ موقع بالا کشیدن این پیستون هوا را از طریق یک دریچه یک طرفه از بیرون به داخل می‌کشد.

بدنسازان برای چندین دهه است که برای تراش دادن عضلات و دستیابی به تفکیک عمیق تر عضلانی از ایستگاه سیمکش استفاده می کنند.   ایستگاه سیمکش در دهه 1930 میلادی توسط جک لالان پیشگام افسانه ای پرورش اندام ابداع شد. حرکات با سیمکش بر حرکت روان کامل و کنترل شده تاکید دارد و به شما اجازه می دهد روی اوج انقباض تاکید کنید. دامنه وسیعی از حرکات بدنسازی را می توان با دستگاه های چندکاره انجام داد.

ایندل بی در سال 1967 در ایتالیا متولد شد این شرکت با تولید یخچال های کوچک 12/24 ولت که با جریان مستقیم قادر به فعالیت هستند ، شروع به کار کرد و آنها را برای استفاده در قایق ها و وسایل نقلیه و در زمان تفریحات واوقات فراغت به تولید رساند.   کیفیت محصولات منجر به دستاورد فوق العاده ای شد، در سال 1982 ایندل بی توسط ناسا برای ایجاد یخچال برای استفاده در فضای شاتل کلمبیا انتخاب شد. در حقیقت ، این تنها شرکتی بود که محصولاتش می توانست در یک محیط بی وزن عمل کند و چرخش 360 درجه داشته باشد.آن سال نقطه عطفی بود تا ایندل بی در سراسر جهان شناخته شد

کودکان عاشق دوچرخه سواری هستند، زیرا دوچرخه در کنار تخیل کودک، ترکیبی بی نظیر از ماجراجویی، سرگرمی و انرژی بی حد و حصر به وجود می‌آورد. دوچرخه در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل، برای کودکان در اولویت اول قرار دارد زیرا علاوه بر تقویت تخیل کودک، به او اجازه می‌دهد تا در محیط پیرامون خود پرسه زده و آن را کشف و درک کند.   به واقع هیچ خاطره‌ای از دوران شیرین کودکی کامل نخواهد شد مگر با یادآوری لحظات لذت بخشی که سوار بر دوچرخه به همراه دوستان خود به گشت و گذار در محله می‌پرداختید و از کشف نواحی مختلف آن سرشار از لذت می شدید.

جرج هاکنشمیت کشتی گیر روسی در سال 1899 داستان پرس سینه را آغاز کرد. هاکنشمیت که با نام شیر روسی معروف بود، از این حرکت برای آمادگی در مسابقات کشتی بهره می برد. یکی‌ از این حرکات ابدایی او حرکتی‌ بود که او ابتدا در موقعیت “ پل “ که اصطلاحی رایج در کشتی‌ می‌باشد قرار میگرفت و سپس با گرفتن یک هالتر و پرس کردن آن به سمت سینه حرکت را انجام میداد.

داشتن یک تفریح هیجان انگیز که ذهن و بدن آدمی را هم زمان درگیر خود کند، یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. ورزش کردن شاید بیشتر از اینکه روی بدن ما تاثیرگذار باشد، روحیه و حال ذهنی ما را تحت تاثیر خود قرار دهد. دوچرخه سواری کوهستان از رشته هایی هست که به استقامت، قدرت، تعادل و تسلط کامل به دوچرخه احتیاج دارد. در این ورزش شما باید به طور کامل روی مسیر خود تمرکز کنید و برای هر مانعی که در مسیر شما قرار می گیرد، خود را آماده سازید. میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا به این ورزش علاقه مند هستند و در این زمینه فعالیت می کنند. احساس آزادی، درگیری با طبیعت و اکتشافات جدید و نگه داشتن بدنی سالم از فواید دنبال کردن این رشته به شمار میرود.

وقتی دوچرخه‌ای می‌خرید حتما چرخ، فرمان و بدنه و زنجیر دارد ولی برخی از دوچرخه ها ممکن است تجهیزات جانبی دوچرخه را ندشته باشند، از آن طرف ممکن است یک دوچرخه شهری انتخاب کنید که نه تنها جک و ترک بند دارد بلکه گلگیر و زنگ و چراغ نیز داشته باشد! در این مقاله نگاهی به یکی از تجهیزات جانبی می‌اندازیم که احتمالا حین خرید دوچرخه باید به خرید آن فکر کنید.

حرکت هاگ پا با ماشین یکی از بهترین حرکات پا در بدنسازی می باشد ، که تاثیر بسزایی در فرم دهی و حجم عضلات پا دارد.   عضلات اصلی درگیر در کار با این دستگاه بدنسازی، عضلات چهار سرهاگ پا است که باعث تقویت عضلات چهارسر ران و عضلات کشاله ران می شود. همچنین عضلات فرعی درگیر: عضلات همسترینگ ، عضلات سرینی و عضلات میانی بدن می باشد.

تنه یا فریم دوچرخه ( Frame) : بخشی از دوچرخه است که کلیه لوازم به آن بسته شده و طراحی خاصی برای هر رشته دارد. از انواع مختلفی از آلیاژهای مختلف نیز ساخته شده است. تنه دوچرخه از قسمتهای مختلفی تشکیل شده که به شرح زیر است :    پیشانی دوچرخه (  Head Tube ) : قسمتی از تنه دوچرخه است که برای نگه داشتن دوشاخ چرخ جلو  و کاسه دو شاخ تعبیه شده است.

کمپینگ ، سفری هیجان انگیز از تجربه شیرین زندگی چند روزه در طبیعت است. زمانی که کوهنوردی یا طبیعت گردی می کنید، آیا شده که بخواهید غذایی بپزید و یا یک چای داغ بنوشید؟ در این شرایط نیاز به یک اجاق کمپینگ دارید؛ اما خب چه اجاقی مناسب شماست؟ آیا می خواهید که اجاق شما به سرعت آب را جوش بیاورد یا می خواهید مدت زمان بیشتری آن را استفاده کنید و اینکه آیا در مورد ویژگی های آن فکر کرده اید؟  یکی از تفریحات فوق العاده در کمپینگ روشن کردن آتش است، اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که معمولاً  یک چراغ خوراک پزی کوچک در سفر همراه خود می برید یک بار فرصت تجربه کردن روشن کردن آتش را به خودتان بدهید.

دوچرخه ثابت به ارتقای قدرت بدنی و کاهش وزن کمک می کند و از طریق این ورزش هوازی، حال وهوای شاد و پر بازده ای را بدست می آوریم و میتوانیم به تناسب اندام برسیم. با استفاده از برنامه های اصولی و درست از پیش تعیین شده که دوچرخه های نشسته و دوچرخه ایستاده اینتنزا آن را دارا می باشند، می توانید در شرایطی کنترل شده، تمرینات شدید و دشوار هوازی را انجام دهید.

کمک‌فنر دوچرخه اساسا برای کنترل، کشش و راحتی بیش‌تر روی مسیرهای خاکی، سنگی و جاده‌های ناهموار ساخته می‌شود. کمک‌فنر یکی از فاکتورهایی است که روی لذت‌بخش بودن دوچرخه‌سواری موثر است. به طور کلی میزان بازی و تحرک بدنه دوچرخه به مسیر بستگی دارد هر چه مسیر نا هموار تر باشد دوچرخه باید فنر های بهتری را دارا باشد تا در مسیر برای راننده مشکلی به وجود نیاورد و او نهایت لذت را از دوچرخه سواری ببرد.